معمولا برای آشپزخانه های صنعتی یا خانگی، کفپوش های مختلفی وجود دارند که از بین آنها می توان به کفپوش اپوکسی، وینیل، سنگ، پارکت، سرامیک و … اشاره کرد. با این حال، کفپوش آشپزخانه باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد تا در برابر رفت و آمدهای مکرر، حرارت، چربی و … مقاومت مطلوبی ارائه دهد. کفپوش اپوکسی آشپزخانه یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد فضایی بهداشتی، زیبا و مقاوم در آشپزخانه می باشد. با ما همراه باشید تا با کفپوش اپوکسی آشپزخانه، مزایا و معایب آنها آشنا شوید.

کفپوش اپوکسی آشپزخانه چیست؟

یکی از مهمترین موارد در آشپزخانه های بزرگ و صنعتی، تمیز نگه داشتن کف می باشد. معمولا این موضوع با مراجعات مداوم کارکنان بهداشت بررسی شده و تاثیر مهمی در ادامه روند کار آشپزخانه خواهد داشت. از آنجایی که در اکثر مواقع مواد غذایی روی زمین قرار می گیرند، امکان نفوذ چربی، میکروب و مواد مضر به درون آنها وجود دارد. اجرای یک کفپوش اپوکسی آشپزخانه، می تواند سطحی مقاوم در برابر وزن وسایل و عبور افراد ایجاد کند؛

همچنین امکان شستشو و تمیز کردن کف آشپزخانه را آسانتر کرده و زحمت افراد برای از بین بردن آلودگی های سطحی را کاهش می دهد. نکته مهم این است که کف آشپزخانه باید با کفپوشی فاقد درز پوشیده شود؛ زیرا کفپوش های درزدار احتمال رشد باکتری را افزایش داده و جنبه بهداشت آشپزخانه را تحت تاثیر قرار می دهند. علاوه بر این، با درزبندی صحیح دیوارها و سطح کف، می توان محیطی امن و بهداشتی برای کار ایجاد کرد.

کفپوش اپوکسی آشپزخانه چیست؟

کفپوش اپوکسی و مزایای استفاده از آن برای آشپزخانه چیست؟

کفپوش اپوکسی در واقع محلولی است که از رزین، مواد رنگی و هاردنر (مواد سخت کننده) ایجاد می شود. در صورتی که اجرای کفپوش اپوکسی با استفاده از تجهیزات و روش های استاندارد انجام شود، مقاومت بسیار خوبی برای سطح ایجاد می کند. مزایای انتخاب کفپوش اپوکسی برای محیط های غذایی عبارتند از:

 • سرعت بالا در خشک شدن

کفپوش اپوکسی به زمان کوتاهی برای خشک شدن کامل نیاز دارد. از این رو شما می توانید پس از اجرای این کفپوش، در کمترین زمان وسایل خود را در آشپزخانه قرار داده و از این محیط استفاده نمایید. خشک شدن سریع اپوکسی، عدم فعالیت آشپزخانه های صنعتی را کاهش داده و خسارات مالی کمتری به وجود خواهد آورد.

 • فاقد بو

اجرای کفپوش اپوکسی، بوی نامطبوعی ایجاد نکرده و نیاز به گذشت زمان برای از بین رفتن بو نخواهد داشت. از آنجایی که در آشپزخانه با مواد خوراکی سروکار دارید، ایجاد بوی خاص و نامطبوع موجب سختی کارکنان شده و ممکن است در طعم و مزه غذا تغییر ایجاد کند.

 • مقاوم در برابر مواد اسیدی و قلیایی

محلول اپوکسی استقامت بالایی در برابر ماده های اسیدی، قلیایی و شیمیایی دارد. از این رو، شما برای استفاده از مواد مختلف، نگران آسیب دیدن یا ترک خوردن کف آشپزخانه نخواهید بود.

 • مقاوم در برابر تمیزکننده ها

این خاصیت اپوکسی، امکان شستشوی کف آشپزخانه با انواع مواد شوینده و شیمیایی را برای شما فراهم می کند. با توجه به اینکه برخی مواد غذایی روی کفپوش رنگ خاصی ایجاد می کنند، احتمال استفاده از مواد شیمیایی برای شما وجود خواهد داشت. با اجرای کفپوش اپوکسی آشپزخانه، نگران خرابی کفپوش در اثر خاصیت مواد شوینده نخواهید بود.

 • چسبندگی بالا

ایجاد پیوند شیمیایی در لایه های کفپوش اپوکسی آشپزخانه، اجرای آن را آسانتر و مطمئن تر خواهد کرد.

 • ضد لغزش

با وجود اینکه رزین در اثر رطوبت، احتمال لغزندگی را افزایش می دهد، اضافه کردن لایه مقاومتی ضد لغزش این مشکل را برطرف خواهد کرد. کفپوش اپوکسی آشپزخانه قابلیت سازگاری با مواد مقاومتی را داشته و محیطی امن و ضد لغزش برای شما ایجاد خواهد کرد. به این ترتیب نگران لیز خوردن افراد یا دستگاه ها در حین عبور نخواهید بود.

 • مقاوم در برابر ذوب شدن

با توجه به اینکه در آشپزخانه از اجاق و حرارت مداوم استفاده می شود، کفپوش باید نقطه ذوب بالایی داشته باشد. کفپوش اپوکسی در برابر حرارت مقاوم بوده و دچار آسیب یا ذوب شدگی نخواهد شد. همچنین این کفپوش با وجود شوک حرارتی روازنه، کیفیت عملکرد خود را از دست نمی دهد. از این رو، کفپوش اپوکسی یکی از گزینه های پرطرفدار برای کف سازی آشپزخانه می باشد.

 • ایجاد فضایی زیبا

محیط آشپزخانه یکی از فضاهایی است که افراد در خانه یا محل کار، زمان زیادی را در آن سپری می کنند. تاثیر رنگ، طرح و زیبایی این محیط، نقش مهمی در روند کار و انرژی افراد خواهد داشت. برای مثال استفاده از کفپوش اپوکسی طرح سنگ برای آشپزخانه، محیطی مدرن، زیبا و دلنشین ایجاد کرده و چشم را خسته نمی کند. تنوع بالای کفپوش اپوکسی، دامنه انتخاب افراد را گسترش داده و فضایی جذاب و دلنشین ایجاد می کند.

از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استقامت در برابر ضربه و ساییدگی
 • ایجاد سطحی صاف و صیقلی
 • طول عمر زیاد
 • دارای طرح ها و رنگ های متنوع
 • مورد تایید استانداردهای بهداشتی
 • آنتی باکتریال

چرا از کفپوش های دیگر برای آشپزخانه استفاده نکنیم؟

کفپوش اپوکسی بنا به دلایل زیر، مناسب ترین انتخاب برای آشپزخانه می باشد. آشنایی با معایب دیگر کفپوش ها به شما کمک می کند تا در انتخاب کفپوش اپوکسی آشپزخانه، مصمم تر عمل کنید. این معایب عبارتند از:

 • کاشی و سرامیک: در اثر ضربه محکم یا اصابت جسم سنگین دچار شکستگی و ترک خوردگی غیر قابل ترمیم خواهد شد.
 • پارکت و لمینت: نفوذ مورچه و عدم مقاومت در برابر آب و مواد شوینده
 • وینیل: ماندگاری جای پایه میز و صندلی به دلیل نرمی زیاد
 • سنگ تراورتن: قیمت بالا و تنوع پایین

تجربه خرید و اجرای کفپوش اپوکسی آشپزخانه با فارکو هلدینگ

مجموعه فارکو انواع کفپوش رزینی از جمله کفپوش اپوکسی برای منزل، آشپزخانه، کارگاه و … را تولید می کند. محصولات این مجموعه از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار بوده و در طرح های متنوعی ارائه می شوند. فارکو هلدینگ با تولید کفپوش و حذف افراد واسطه، محصولات خود را با قیمتی مناسب تر از دیگر فروشگاه ها ارائه می دهد. شما می توانید کفپوش اپوکسی آشپزخانه را با بهترین کیفیت و قیمت از فارکو هلدینگ تهیه نمایید و اجرای آن را به افراد ماهر فارکو بسپارید.

سخن آخر

کفپوش آشپزخانه باید از ویژگی های منحصر بفردی مانند: مقاومت در برابر حرارت و سایش، عدم تولید بو و مقاومت در برابر نفوذ آب و شوینده برخوردار باشد. از این رو، انتخاب کفپوش اپوکسی می تواند گزینه ای امن، بادوام و کاربردی برای آشپزخانه های خانگی و صنعتی به شمار آید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط