✔ کاربرد کفپوش اپوکسی صنعتی چیست ؟

هم اکنون با پیشرفت به سزای فناوری امکان اجرای کفپوش های نوین صنعتی مهیا شده است.

کفپوش اپوکسی صنعتی ایمنی بیشتری را در مکان های صنعتی برای کارکنان مهیا میسازد.

که ما میتوانیم برخی از آن ها را در، عدم ایجاد سُر خوردگی بر روی سطوح و عدم ایجاد آلودگی بر روی آن خلاصه داریم.

نیز این کفپوش ها حاوی شرایط نگاه داری سهل تر و بهره برداری ساده تری در برابر کفپوش های سنتی چون؛ سیمان، کاشی و… میباشد. علاوه بر موارد نام برده شده، زیبایی که این کفپوش ها خواهند توانست به مکان مورد نظر شما ارائه دارند، آن را بسیار چَشم نوازتر از آنچه که میپندارید، خواهد کرد.

{به عبارتی تنوع بسیار در کفپوش های صنعتی چون؛ کفپوش های استاتیک، ضد خش، ضد سایش و… منجر به بهره گیری بسیار از آنها نیز شده است.}

▪ نگاهی کوتاه به انواع کفپوش اپوکسی صنعتی؛

▪ قسم بندی کفپوش اپوکسی صنعتی با اکتفاء به کاربرد؛

کفپوش اپوکسی مناسب پارکینگ مِن جمله محصولات عرضه شده از جانب ما میباشد که میتوان آن را به سهولت بر روی سطوح بتنی به اجراء رساند. سیستم های کفپوش اپوکسی پارکینگ به گونه ای یک پارچه و بدون هیچ گونه خلل اجراء میگردد. این کفپوش ها حاوی چسبندگی منحصر به فردی بر روی سطوح و کف بتنی، فلز، سرامیک یا حتی سنگ هستند. نیز از سویی در مقابل مواد شیمیایی، شوینده، باکتری یا قارچ و حتی آتش سوزی مستحکم هستند. این قبیل از کفپوش ها به آسانی قابل تمیز نمودن، میباشند و حفظ یا نگه داری از آنها بسیار سهل و ارزان قیمت است.

جالب است بدانید که؛ امکان خط کشی و طراحی بر روی آنها وجود دارد و در رنگ های گوناگون از قابلیت عرضه برخوردار است. این قبیل از کفپوش ها حاوی زیبایی و کارایی به سزایی هستند و نیز ماندگاری آن هم بسیار است. کفپوش های پارکینگی حاوی پوششی سفت و سخت هستند که برای کف های تجاری و صنعتی هم مورد بهره گیری واقع میشوند. به اجراء رساندن این گونه از کفپوش ها میبایست لااقل با اکتفاء به موقعیت آب و هوایی میان یک الی دو ماه از زمان بتن کف اعمال شود.

  • کفپوش های بهداشتی؛

یکی از مواردی که خواهد توانست در مکان های بهداشتی چون، بیمارستان ها و درمانگاه ها رخ دهد، آلودگی و باکتری است. کفپوش اپوکسی صنعتی آنتی باکتریال از این قابلیت برخوردار است که جلوی شیوع و گسترش و نیز باقی ماندن آلودگی را بگیرد. این کفپوش ها خواهد توانست علاوه بر موارد یاد شده، زیبایی بسیاری را برای محیط شما به ارمغان آورد.

  • کفپوش های ضد اسید؛

در بخش اعظمی از کارخانجات صنعتی چون، کارخانه های تولید انواع مواد غذایی، یا تولید کاغذ و داروسازی، امکان دارد مواد اسیدی شدیدی در فضای آنجا موجود باشد. در این حال سطح کف و پوشش محافظتی آن، بعد از مدّتی دچار خوردگی زیاد گردیده و میتواند علاوه بر مواردی چون زیبایی، از منظر سازه ای نیز بدان صدمه وارد کند. به منظور پیش گیری از وقوع چنین حوادثی ما به شما چنین توصیه میکنیم که از کفپوش اپوکسی صنعتی ضد اسید بهره گیرید. بهتر است چنین بگوییم که این گونه از کفپوش ها میتوانند با پرک شیشه یا گلس فیک ترکیب گشته و استحکام بالاتری را در برابر اسید یا حرارت به وجود آورند.

  • کفپوش های ضد خش؛

در بخش اعظمی از مکان های تجاری و دفترهای کار صنعتی، بهره گیری از کفپوش اپوکسی صنعتی خواهد توانست جایگزین برای کفپوش های معمولی شود. گونه خاصی از کفپوش های ضد خش و ضد سایش وجود دارد. این قبیل از کفپوش ها با حفظ زیبایی ابتدایی خویش در برابر بارهای ترافیک صورت گرفته، میتواند از خش شدن سطوح پیش گیری به عمل آورد. علاوه بر آن، این سطوح میتوانند برای شما ضد سُر خوردگی هم باشند و از این جهت امنیت آن بسیار زیاد خواهد بود.

  • کفپوش های آنتی استاتیک؛

در بخش اعظمی از مکان های صنعتی با راه رفتن بر روی سطوح و کف، امکان دارد الکتریسیته ساکن شکل گیرد. مقدار این گونه الکتریسیته  ساکن خواهد توانست بنا بر نوع و جنس لباس شخصی که بر روی سطح راه میرود، متفاوت باشد. نیز از سویی حرکت کردن وسیله نقلیه همانند؛ لیفت تراک ها و یا بعضی وسیله های چرخ دار، میتواند این الکتریسیته ساکن را به وجود آورد. از جمله دیگر عوامل اثرگذار در میزان این الکتریسیته ساکن موقعیت آب و هوایی و مقدار رطوبت نسبی موجود در هواست. کلّیه ی عوامل یاد شده میتوانند الکتریسیته ساکن بر روی سطوح را کم نموده یا زیاد کنند. در بعضی از پایگاه های خاص چون؛ انبارهای حفظ و نگاه داری مهمات جنگی، یا کارخانجات تولید مواد منفجره وجود جزئی ترین الکتریسیته ساکن بر روی سطح میتواند فاجعه عظیمی را رقم زند.

چرا که به هنگام وجود الکتریسیته ساکن، امکان دارد با قلیل ترین تحریک سطح، جرقه ای کوچک در سطح به وجود آید و در نهایت انفجاری عظیم رخ دهد. ما به شما در پایان پیشنهاد میکنیم به جهت پیش گیری از چنین فجایعی از کفپوش اپوکسی صنعتی آنتی استاتیک استفاده نمایید.

 

 

زمینه های کاربری کفپوش صنعتی (کفپوش رزینی) :
با توجه به ویژگی های کفپوش صنعتی رزینی استفاده از آن ها در بخش های مختلف صنعتی بسیار مرسوم است.  از جمله صنایعی که کفپوش صنعتی معمولاً در آن ها کاربرد دارند عبارتند از:
-صنایع غذایی و نوشیدنی
-صنایع دارویی و بهداشتی
-صنایع تولیدی
-انبارها
-اماکن اداری و تجاری
-پارکینگ های طبقاتی و مسکونی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط