وقتی صحبت از تغییر فضای یک ساختمان می‌شود، عناصر کمی به اندازه رنگ دیوارهای آن قدرت جلوه گری دارند. رنگ مناسب می‌تواند احساسات را برانگیزد، خلق و خوی افراد را تغییر دهد و زندگی را از حالت خسته کننده به انرژی بخش تبدیل کند. در دنیای طراحی داخلی، جست‌وجوی زیباترین رنگ ساختمان یک اقدام اساسی است. بنابراین باید با ترفندها و تکنیک‌های انتتخاب و خرید اینگونه رنگ‌ها آشنا باشیم. موضوع بحث این مقاله نیز دقیقاً همین است و یک راهنمای کاربردی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

از آبی آرام تا قرمز پر انرژی؛ همگی در گروه زیباترین رنگ ساختمان

طیف رنگ های موجود برای دیوار بسیار گسترده است. اما برخی از مهم‌ترین آنها که در گروه زیباترین رنگ ساختمان قرار دارند، شامل موارد ذیل می‌باشد.

 • آبی آرامش بخش

تصور کنید وارد اتاقی می‌شوید که دارای سایه های آبی آسمانی است. رنگ‌های ملایم حس آرامش را تداعی می‌کنند که یادآور آسمان صاف و آب‌های آرام است. رنگ‌های آبی به دلیل توانایی‌شان در تقویت آرامش شناخته شده‌اند و آن‌ها را برای اتاق خواب، فضاهای مدیتیشن یا هر جایی که به دنبال دوری از هرج و مرج دنیا هستید ایده‌آل می‌کند.

 • رنگ سفید

رنگ سفید شفاف، تمیز و بی انتها حس خلوص و سادگی را القا می‌کند. دیوارهای سفید چه به عنوان رنگ اصلی و چه به عنوان پس‌زمینه‌ای برای پوشش های پررنگ‌تر استفاده شوند تاثیر خود را خواهند گذاشت. آنها به عنوان یک بستر هماهنگ عمل می‌کنند، خلاقیت را در خود وارد می‌کنند و به عناصر دیگر اتاق اجازه می‌دهند تا بدرخشند.

 • رنگ سبز الهام‌گرفته از طبیعت

فضای باز را با سایه‌هایی از سبز که شبیه شاخ و برگ‌های سرسبز دنیای طبیعی است، رنگ آمیزی کنید. رنگ های سبز به فضاها حس سرزندگی و شادابی می‌بخشد. چه برای تزئین دیوارهای اتاق نشیمن، آشپزخانه یا دفتر کار خانگی، رنگ سبز می‌تواند حس هماهنگی و ارتباط با طبیعت را القا کند.

 • قرمز پرشور

برای کسانی که جسارت بالایی دارند، رنگ قرمز القای انرژی و اشتیاق است. رنگ های قرمز توجه را جلب می‌کند و گرما را به هر فضایی تزریق می‌کند. دیوارهای قرمز در حالی که اغلب با رمانتیک و سرزندگی همراه است، می‌توانند حسی از پیچیدگی و درام را در کنار دکوراسیون مکمل القا کنند.

از آبی آرام تا قرمز پر انرژی؛ همگی در گروه زیباترین رنگ ساختمان

شما می‌توانید به مطالعه مقاله‌های کفپوش اپوکسی سه بعدی و کفپوش دکوراتیو پلی یورتان نیز بپردازید.

هنر انتخاب بهترین رنگ ساختمان: عواملی که باید در نظر گرفته شوند

انتخاب زیباترین رنگ ساختمان برای دیوارها یک تلاش شخصی است که تحت تأثیر عوامل بی شماری از سلیقه فرد تا دیگر ملاحظات است. در بخش ذیل عوامل گوناگون را بررسی می‌کنیم:

 • نورپردازی

نحوه تعامل نور با رنگ می‌تواند به طور چشمگیری ظاهر آن را تغییر دهد. مقدار و جهت نور طبیعی در اتاق و همچنین نوع نور مصنوعی موجود را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که رنگ انتخابی در هر شرایطی به بهترین شکل به نظر می‌رسد.

 • حال و هوای محیط

به فضای اتاق فکر کنید. آیا شما یک خلوتگاه دنج را تصور می‌کنید که در آن بتوانید در پایان روز استراحت کنید یا یک مکان تجمع پر جنب و جوش پر از انرژی و خنده؟ رنگ مناسب می‌تواند به بینایی شما کمک کند، و تجربه ایده آلی را به شما و دیگر افرادی که در آن محیط هستند ایجاد کند.

 • ویژگی‌های معماری

عناصر معماری فضا، مانند قالب‌گیری، تزئینات و قفسه‌بندی توکار را در نظر بگیرید. بسته به رنگ انتخابی، این ویژگی‌ها را می‌توان برجسته یا کم رنگ کرد. در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید آنها به طور یکپارچه با پس زمینه ترکیب شوند یا به عنوان نقاط کانونی در اتاق برجسته شوند.

 • مبلمان و دکور

مبلمان و دکور موجود در اتاق و همچنین هر قطعه ای که قصد دارید در آینده اضافه کنید را در نظر بگیرید. رنگ باید این عناصر را به طور هماهنگ تکمیل کند، زیبایی آنها را افزایش دهد و زیبایی کلی منسجمی ایجاد کند.

بهترین رنگ ساختمان قابل شستشو از براق تا مات

بهترین رنگ ساختمان قابل شستشو از براق تا مات

علاوه بر رنگ، پرداخت و بافت رنگ نیز می‌تواند نقش مهمی در ظاهر و احساس کلی اتاق داشته باشد.

 • پوشش های مات

رنگ های مات ظاهری صاف و بدون بازتاب دارند که به فضا عمق می‌بخشد. آنها برای پنهان کردن عیوب روی دیوارها و ایجاد فضایی دنج و صمیمی ایده آل هستند. با این حال، روکش های مات ممکن است بیشتر مستعد خراش و لکه شوند، بنابراین برای مناطق کم تردد مناسب هستند.

 • پوشش های ساتن

رنگ های ساتن درخشندگی ظریفی دارند که ظرافت و پیچیدگی را ارائه می‌دهد. آنها بادوام هستند و به راحتی تمیز می‌شوند و برای مکان های پرتردد مانند راهروها، آشپزخانه‌ها و حمام‌ها مناسب هستند. روکش‌های ساتن تعادلی بین مات و براق ایجاد می‌کنند و ظاهری صاف و مخملی ایجاد می‌کنند که به اندازه کافی نور را منعکس می‌کند تا اتاق را روشن کند، بدون اینکه بسیار زیاد باشد.

 • سطوح براق

رنگ های براق سطحی براق و بازتابنده دارند که به هر فضایی حالت درام و زرق و برق می‌بخشد. آنها بسیار بادوام و مقاوم در برابر رطوبت هستند و برای استفاده در آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و سایر مناطق مستعد پاشش و لکه ایده آل هستند. روکش های براق برای ایجاد حس لوکس و پیچیدگی عالی هستند، اما ممکن است عیوب دیوارها را بیشتر از پوشش های مات یا ساتن برجسته کنند. انواع رنگ روغنی و رنگ آکریلیک ساختمانی پرداخت‌های مختلفی را ارائه می‌دهند اما اگر به دنبال بهترین رنگ ساختمان بدون بو هستید پوشش‌های آکریلیک انتخاب خوبی خواهند بود.

 • رنگ‌های بافت‌دار

رنگ های بافتی به عنوان زیباترین رنگ ساختمان به دیوارها بعد و جذابیت بصری می‌بخشد و آنها را از سطوح صاف به آثار هنری تبدیل می‌کند. از جلوه‌های ظریف گچبری گرفته تا الگوهای هندسی جسورانه، روکش‌های بافت‌دار را می‌توان برای مطابقت با هر ترجیح زیبایی‌شناسی سفارشی کرد. آنها به ویژه برای دیوارهای برجسته که نیاز به توجه دارند، مناسب هستند.

خرید جذاب‌ترین رنگ‌های ساختمانی از شرکت فارکوهلدینگ

خرید جذاب‌ترین رنگ‌های ساختمانی از شرکت فارکوهلدینگ

 شرکت فارکوهلدینگ عرضه کننده بهترین رنگ ساختمان در ایران است که هم در زمینه تولید و هم فروش و اجرا فعالیت کاملی دارد. کارشناسان ما در مرکز بر اساس نوع پروژه شما سعی می‌کنند اطلاعات دقیقی را ارائه دهند و به دنبال آن محصولات صحیح و کاربردی را معرفی کنند. بنابراین شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که یک پروژه موفقیت آمیز و ایده آلی را برای زیباسازی و نوسازی فضای داخلی ساختمان خواهید داشت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط