همانطور که میدانید سالن های ورزشی به طور مداوم تحت تاثیر رفت و آمد افراد زیادی قرار می گیرند. در صورتی که کف سالن از مقاومت بالایی برخوردار نباشد، پس از مدتی در اثر فشارهای پی در پی، دچار آسیب یا ترک خوردگی خواهد شد. از این رو، برای پوشش کف سالن های ورزشی به سراغ کفپوش های مقاوم، بادوام و جذاب اپوکسی می روند. این کفپوش مقاومت فشاری بالایی داشته و با ترافیک های مداوم، پرش بازیکنان و … دچار ترک خوردگی نمی شود. آشنایی با مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی ورزشی به شما کمک می کند تا انتخابی درست و مطمئن برای زیباسازی فضای ورزشی داشته باشید.

مزایای کفپوش اپوکسی ورزشی برای محیط های ورزشی

کفپوش های اپوکسی از ترکیب هاردنر (مواد سخت کننده) و رزین تشکیل می شوند که در صورت اجرای درست و دقیق، از لایه های بتنی زیرین محافظت کرده و سطحی مقاوم ایجاد می کنند. این کفپوش از نفوذ آب، روغن و دیگر مایعات جلوگیری کرده و همین امر موجب می شود لایه های زیرساخت دچار آسیب نشوند. به طور کلی اگر روی لایه های بتنی، مواد سخت کننده اپوکسی قرار نگیرند، پس از مدتی شاهد رنگ پریدگی و ترک خوردگی سطوح بتنی خواهید بود.

با آسیب دیدن لایه های بتنی، نفوذ آب، روغن و مواد شوینده به درون آنها امکان پذیرمی شود؛ در نتیجه پس از مدتی زیبایی ظاهری سالن از بین رفته و سطحی ناصاف و غیر استاندارد به وجود خواهد آمد.

برخی افراد بر این باورند که کفپوش اپوکسی ورزشی موجب لغزش بازیکنان شده و تمرینات ورزشی را با اختلال مواجه می کند؛ این در حالی است که استفاده از لایه های مقاومتی روی کفپوش اپوکسی، هرگونه لغزندگی را از بین برده و سطحی استاندارد برای انجام ورزش های مختلف ایجاد می کند. با توجه به اینکه در سالن های ورزشی نورپردازی از اهمیت بالایی برخوردار است، کف سالن باید به گونه ای طراحی شود که بازتاب نور موجب آزار بازیکنان یا تماشاچیان نشود. بهترین راه حل برای حل این مشکل، اجرای کفپوش اپوکسی می باشد.

از دیگر مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی ورزشی می توان به مقاومت در برابر نوسانات دما اشاره کرد؛ این کفپوش تحت تاثیر تغییرات دما دچار ترک خوردگی نمی شود و در شرایط آب و هوایی مختلف قابل اجرا می باشد. علاوه بر این، اپوکسی مقاومت بالایی در برابر الکتریسیته ساکن داشته و تحت تاثیر نیروی دینامیک دچار تخریب نمی شود. همچنین لازم است بدانید کفپوش اپوکسی ورزشی با برخورد کفش های الاستیکی، صدای آزار دهنده ایجاد نمی کند و همین موضوع تاثیر مهمی در تمرکز بازیکنان ایجاد خواهد کرد.

برخی افراد برای پوشش دهی سطح سالن، از کفپوش ورزشی پلی یورتان استفاده می کنند. خاصیت آنتی باکتریالی کفپوش ورزشی پلی یورتان باعث می شود تا رشد قارچ وباکتری در این محیط ها از بین رود و فضایی بهداشتی برای افراد ایجاد شود. خاصیت تراز شوندگی و استحکام بالای این کفپوش موجب شده تا پس از اجرا، سالهای زیادی نیاز به تعمیر و تعویض آن ایجاد نشود.

مزایای کفپوش اپوکسی ورزشی برای محیط های ورزشی

کفپوش اپوکسی ورزشی را با خیال راحت تمیز کنید

هنگامی که کفپوش اپوکسی در اثر لکه و آلودگی های مختلف، زیبایی ظاهری خود را از دست می دهد، امکان شستشوی سریع و آسان آن وجود خواهد داشت. با وجود اینکه گرد و غبار و رفت و آمدهای مکرر موجب کدر شدن رنگ کفپوش می شوند، شما می توانید با استفاده از مواد شوینده به راحتی سطح سالن را به زیبایی قبل بازگردانید. این ویژگی یکی از مهمترین جذابیت های کفپوش اپوکسی ورزشی بوده و نگرانی افراد از چسبیدن مواد آلاینده به سطح کفپوش را از بین می برد.

نکته مهم این است که رزین کفپوش اپوکسی باید به درستی با مواد سخت کننده مخلوط و اجرا شود تا سطحی بدون درز به وجود بیاید. وجود هر گونه درز و راه نفوذ به لایه های زیرین کفپوش، راهی برای ورود آلودگی ها و گرد و غبار به داخل کفپوش خواهد بود. در این صورت حتی پس از شستشوی عمقی و دقیق، حضور آلاینده ها در بین لایه های کفپوش قابل مشاهده بوده و استاندارد بهداشتی محیط را زیر سوال می برد.

قیمت کفپوش اپوکسی ورزشی

برخی افراد تصور می کنند با خرید کفپوش های ارزان، در هزینه های خود صرفه جویی خواهند کرد. این در حالی است که قیمت کفپوش تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله کیفیت کفپوش، نحوه اجرا، مهارت اجراکنندگان، وسعت سالن و … قرار می گیرد. شرکت های معتبری که کفپوش اپوکسی را با مقاومت و کیفیت بالا تولید می کنند، از متریال درجه یک و بادوام استفاده می نمایند. با وجود اینکه رزین به تنهایی ماده ای ارزان به شمار می آید، اما استفاده از درزگیرها و لایه های مقاومتی برای جلوگیری از نفوذ باکتری و انواع آلودگی، قیمت کفپوش را افزایش می دهند.

بنابراین هرچه کفپوش در مساحت بیشتر با امکان بهتری اجرا شود، طبیعتا قیمت بیشتری خواهد داشت. تنها راه پرداخت هزینه کمتر این است که­ کفپوش را مستقیم از تولید کننده خریداری نمایید. در نظر داشته باشید که کفپوش های مناسب برای سالن های ورزشی، قابلیت شخصی سازی داشته و طبق ورزش مورد نظر، با طرح و رنگ متفاوت اجرا می شوند. همین موضوع نیز تاثیر مهمی در نوسان قیمت کفپوش خواهد داشت.

کفپوش اپوکسی ورزشی را با خیال راحت تمیز کنید

خرید کفپوش اپوکسی ورزشی از فارکو هلدینگ

یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع کفپوش اپوکسی، پلی یورتان و پلی اوره، مجموعه فارکو می باشد. این شرکت تمامی محصولات خود را با استفاده از مواد اولیه مقاوم و مرغوب تولید کرده و کفپوش هایی با دوام و باکیفیت به مشتریان تحویل می دهد. کفپوش اپوکسی ورزشی فارکو هلدینگ، دارای خاصیت ضد خش، ضد لغزندگی و مقاومت در برابر نفوذ مواد مختلف بوده و در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع تولید می شود.

این مجموعه برای تولید و اجرای کفپوش های خود، از افراد ماهر و با تجربه در این زمینه استفاده می نماید. بنابراین با اعتماد به فارکو هلدینگ، می توانید در کمترین زمان ممکن، کف سالن ورزشی را به بهترین شکل پوشش دهی نمایید و تا سالهای سال، نگران تعمیر و تعویض آن نباشید.

سخن آخر

کفپوش اپوکسی ورزشی یکی از نمونه های پرکاربرد بوده که در انواع سالن ورزشی، زمین دو و میدانی، باشگاه و … مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه اجرای این کفپوش تاثیر مهمی در کیفیت عملکرد و ماندگاری آن دارد؛ به همین دلیل لازم است این کفپوش را از تولید کننده ای معتبر تهیه نموده و اجرای آن را به افرادی مجرب بسپارید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط