بازسازی و نوسازی استخرهای آب چه از نوع صنعتی و چه استخرهای شنا در دوره های زمانی منظم بسیار اهمیت دارد. این استخرها محل ذخیره سیالات آب هستند و باید دارای بافت داخلی سالم، یکپارچه و بدون درز باشند. علاوه بر عایق ها معمولا از انواع رنگ استخری ضد جلبک استفاده میشود. معمولا استخرها از متریال بتن با یک زیرسازی استاندارد طراحی و ساخته میشوند. این نوع مواد ساختاری پس از مدتی در تماس با آب خصوصا در عمق های بالا آسیب پذیر هستند.

بر همین مبنا باید از انواع عایق رطوبتی و رنگ استخری استفاده کنیم که آنها را در برابر آسیب های احتمالی ایمن سازیم. در حال حاضر بر اساس موقعیت استخر و نوع کاربری آن، عایق ها و رنگ های مختلف فرموله و تولید شده اند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. اما در این مقاله می خواهیم در مورد انواع آنها، جزئیاتی که در مورد هر یک در کاتالوگ های مختلف وجود دارد، اطلاعاتی را ارائه دهیم. این مقاله به شما کمک میکند تا در جهت انتخاب رنگ استخری ضد جلبک موفق عمل کنید.

ویژگی ها و مزیت های مهم رنگ استخری ضد جلبک

  • رنگ استخری ضد جلبک پس از آنکه به خشکی کامل میرسد هیچ گونه جذب آبی را ندارد. لذا در چنین شرایطی علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب از بافت داخلی نیز محافظت میکند.
  • رنگ استخری اگر با مواد حلال خود به درستی ترکیب شوند چسبندگی بالایی به انواع زیرآیندها و سطوح مختلف خواهند داشت.
  • در بستر داخلی استخر که یک محیط مستغرق می باشد دچار پوسته شدن، جداشدگی از سطح بتن نمی شوند و عمر طولانی را دارند.
  • این رنگ ها بهتر است بر روی سطوح آماده سازی شده اجرا شوند. اما قابلیت پل زدن به ترک های کوچک و ریز را دارند و کاملا آنها را پر میکنند.
  • با ابزارهای ساده مانند قلم موها و غلتک ها قابل اجرا هستند. اما شما میتوانید از دستگاه های اسپری نیز برای افزایش سرعت رنگ آمیزی استفاده کنید.
  • همانطور که از نام آنها مشخص است یک ساختار ضد جلبک دارند که از رشد و تکثیر باکتری ها، جلبک ها، قارچ ها و مواد میکروبی دیگر جلوگیری میکنند.
  • با اجرای رنگ استخری ضد جلبک دوره های زمانی برای تخلیه و نظافت استخرها کاهش پیدا خواهد کرد.

ویژگی ها و مزیت های مهم رنگ استخری ضد جلبک

انواع رنگ استخری و مشخصات آنها

رنگ های استخری تنوع بسیار بالایی دارند. بطوریکه می تواند در انواع نمونه های پایه حلال و یا پایه آب طبقه بندی شوند. به عنوان قاعده کلی رنگ هایی که در پروژه های پوشش دهی استخرها در محیط های تفریحی و همچنین استخرهای شنا و فضاهای صنعتی و کشاورزی استفاده میشوند شامل موارد ذیل می باشد.

1- رنگ استخری آکریلیک پایه آب

رنگ های آکریلیک یا عایق رطوبتی آکریلیک بر پایه سیالات آب هستند. شما باید این رنگ استخری ضد جلبک را براساس المان های مختلف سطح و دمای محیط با مقدار مشخصی آب ترکیب کنید تا به آن ویسکوزیته و غلظت مناسب برسند. مهم ترین مزیت این رنگ ها این است که کاملا دوستدار محیط زیست هستند و هیچگونه تاثیری بر کیفیت آب استخر از لحاظ آلوده سازی ندارند.

2- رنگ استخری ضد جلبک اپوکسی

رنگ اپوکسی و مشتقات مختلف آن کاربردهای فراوانی در سازه های مختلف دارند. در حال حاضر برخی از ترکیبات این رنگ ها در پروژه های صنعتی استفاده میشوند. اما ساختارهای متفاوت آن نیز میتوانند به عنوان رنگ استخری ضد جلبک بخش داخلی استخرها را کاملا پوشش دهی کنند. رنگ های اپوکسی به طول عمر بالا و مقاومت در برابر شرایط جوی نامساعد مشهور هستند.

3- رنگ استخری بر پایه ترکیبات پلی اورتان

پوشش های پلی اورتان پیش از آنکه به عنوان یک رنگ ساده استخری تلقی شوند معمولا یک عملکرد عایق رطوبتی دارند. عایق پلی اورتان درون محفظه های ذخیره سازی آب عملکرد ایده آلی را از خود نشان میدهند. انعطاف پذیری بالایی دارند و از قدرت پوشش دهی فراوانی نیز برخوردار هستند. این عایق ها در بسیاری از استخرهای صنعتی نیز استفاده می شوند. همچنین عایق پلی اوره نیز می تواند در پروژه های مقاوم سازی استخر استفاده شوند.

4- انواع رنگ ها و عایق های مخصوص پلی فار

عایق های پلی فار ترکیب رنگی منحصر به فرد با ساختار بسیار مقاوم و با کیفیت فرموله و تولید شده اند که علاوه بر عایق کاری میتوانند یک فضای کاملا ایزوله و آب بندی را بوجود آورند. در کنار پوشش دهی استخرها امکان استفاده در پروژه هایی همچون بازسازی سرویس های بهداشتی و حمام و سقف های صنعتی دارند. این عایق ها یا به عبارتی رنگ استخری میتوانند بر روی سطوح عمودی و افقی چسبندگی خود را حفظ کنند.

انواع رنگ استخری و مشخصات آنها

طول عمر انواع رنگ استخری ضد جلبک

رنگ استخری ضد جلبک بر اساس نوع فرمولاسیون و اینکه از چه موادی تشکیل شده است طول عمر متفاوتی خواهد داشت. در حال حاضر رنگ های پایه حلال اپوکسی میتوانند بین 5 تا 8 سال دوام داشته باشند. استخرهایی که در محیطهای روباز قرار دارند در معرض تنش های زیادی هستند. پس کاملا طبیعی است که پوشش رنگی آنها در کوتاه مدت نیاز به اصلاح داشته باشد. در مورد سایر رنگ های پایه آب آکریلیک این زمان کوتاه تر خواهد بود و حداکثر تا 3 سال است. اما بستگی به شرایط محیطی و میزان تنش هایی که در اطراف استخر هستند دارد. در مورد سایر رنگ های استخر نیز این طول عمر و مدت ماندگاری متغیر است.

فروش انواع رنگ های استخری در شرکت فارکوهلدینگ

شرکت فارکوهلدینگ با سال ها فعالیت در زمینه تولید و فروش انواع رنگ های ساختمانی، عایق های رطوبتی، رنگ های صنعتی، کفپوش های اپوکسی و پلی اورتان و در کنار آن رنگ های استخری همواره در تلاش است که کامل ترین خدمات را به مشتریان ارائه دهد. این شرکت به واسطه تجربه بالایی که در تکمیل پروژه های گوناگون داشته است همواره رضایت مشتری را در نظر دارد و تمامی محصولات با قیمت مناسب و ساختار استاندارد ارائه میشود. برای کسب اطلاعات فنی بیشتر و آگاهی از قیمت کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط