✔ توضیح مختصر اپوکسی مخازن؛

قیمت منوط بر رنگ اپوکسی مخازن و نیز لوله ی آب آشامیدنی نسبت به دیگر رنگ های اپوکسی بیشتر میباشد. علل را ما میتوانیم ضمن حساسیت تولید این محصول جویا شویم. رنگ اپوکسی مخازن و نیز لوله های آب آشامیدنی باید حاوی تأییدیه های بهداشتی مورد نیاز باشد. به همین علّت است که استانداردهای بسیاری میبایست در تولید آنها در نظر انگاشته شود.

نمونه اپوکسی مخزن

 

▪ آیا میدانید، رنگ اپوکسی چیست!؟

رنگ اپوکسی مِن جمله پوشش های صنعتی حائز اهمیت و پر کاربرد در صنعت تلقّی میشود. خصوصیات مقاومتی و استحکام رنگ اپوکسی، این رنگ را از دیگر پوشش های صنعتی متمایز کرده است. در این گونه رنگ، رزین اپوکسی ک هاردنر اجرای اصلی را ایجاد مینماید. با اختلاط دو جزء به نسبت های معین گردیده، رنگ آماده اعمال خواهد گشت. بعد از انجام واکنش شیمایی بین دو جزء و تبخیر گشتن حلال، پوششی یکنواخت، سخت و به شدّت مستحکم بر روی سطح رقم خواهد خورد. این پوشش از استحکام بسیار زیادی در مقابل؛ خوردگی، ضربه، خراش، و… برخوردار است. رنگ های اپوکسی بنا بر گونه هاردنر به دو قسم اصلی تقسیم میگردند. این رنگ ها، اپوکسی های پلی آمید و نیز پلی آمین به خود نام میگیرند.

▪ رنگ اپوکسی مخازن و نیز لوله آب آشامیدنی؛

رنگ های اپوکسی اقسام مختلف و در نهایت طیف کاربرد بسیاری را در بطن خود جای داده اند. از جمله اقسام این پوشش های رنگ اپوکسی مخازن و لوله آب آشامیدنی است. ضمن تولید این رنگ موارد بسیاری را باید در نظر انگاشت. زیرا عبور آب در لوله هایی که رنگ، استفاده شده در آن و استاندارد های لازم را نداشته باشد، خواهد توانست صدمات بسیاری به سلامت انسان وارد آورد. از جمله مسائلی که منجر به نفوذ مواد سمی به آب شرب میگردد، وجود حلال های نفتی در رنگ به کار رفته خواهد بود.

به بیانی بهتر و صریح تر، رنگ اپوکسی که به منظور پوشش لوله و مخازن مورد استفاده واقع شده است، میبایست هیچ گونه حلال در خود نداشته باشد. از سویی دِگر، املاح موجود درون آب آشامیدنی در منطقه های گوناگون، متفاوت است که خواهد توانست منجر به خوردگی و صدمه به سطح گردد. از این جهت رنگ اپوکسی مورد بهره گیری برای مخازن و لوله های آب شرب علاوه بر خصوصیات بهداشتی و استاندارد های مورد نیاز، باید از مقاومت و کیفیت خوبی هم برخوردار باشد.

▪ رنگ اپوکسی پلی آمین ویژه ی استفاده در لوله و مخازن آب آشامیدنی؛

طراحی و نیز تولید این گونه رنگ بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمینی صورت میپذیرد. همان گونه که بیان گردید، وجود حلال برای رنگ اپوکسی مورد بهره گیری در مخازن آب شرب منجر به سمی گردیدن آب میگردد. به همین علّت این نوع از رنگ به تنهایی و بدون بهره گیری از حلال استفاده میشود. رنگ یاد شده از ویسکوزیته بسیاری بهره مند است.

▪ ویژگی های منوط بر رنگ اپوکسی ویژه آب آشامیدنی؛

خصوصیات و مزیت های رنگ اپوکسی (کفپوش اپوکسی) ویژه لوله مخازن آب آشامیدنی از قرار ذیل است؛

  • سمی نبودن آب آشامیدنی.
  • تغییر ننمودن رنگ و نیز طعم آب.
  • انتقال پیدا نکردن رنگدانه ها به آب.
  • استحکام در برابر آب و رطوبت موجود.
  • استحکام در برابر مواد شیمیایی زیان بار.
  • برخورداری از قابلیت رهاسازی تمامی حلال ها.
  • برخورداری از قابلیت بهره گیری برای سطوح لوله ها و اتصالات.
  • برخورداری از قابلیت استفاده برای سطوح داخلی و نیز خارجی مخازن آب.
  • برخورداری از قابلیت استفاده برای سازه های در معرض غوطه وری در آب.

▪ قیمت رنگ اپوکسی مخازن و نیز لوله آب آشامیدنی چگونه است!

ضمن تولید رنگ اپوکسی مخازن و همچنین لوله آب آشامیدنی میبایست فاکتورهای مخصوصی در راستای مطابقت با استانداردهای بهداشتی در نظر گرفته شود. به همین علّت محصول یاد شده در برابر دیگر رنگ های اپوکسی از قیمت بیشتری برخوردار میباشند. هم اکنون قیمت این محصول ما به ازای هر کیلو 550.000 الی 600.000 ریال است. متأسفانه با اکتفاء به نوسانات قیمت ارز درون کشور و دگرگونی های قیمت مواد اوّلیه، نمیتوان یک قیمت ثابتی را برای محصولی بیان نمود. شما میتوانید در راستای اخذ قیمت بروز رنگ اپوکسی با کارشناسان این واحد تولیدی در تماس باشید.

▪ خرید آنلاین رنگ اپوکسی مخازن چگونه است!؟

با افزایش مقدار بهره گیری از شبکه های جهانی اینترنت، هم اکنون بخش اعظمی از خرید و فروش ها به همین روش صورت میپذیرد. از این جهت شما میتوانید در راستای خرید رنگ اپوکسی مخازن با ما در فروشگاه بزرگ و مطرح زوملن در ارتباط باشید. شما مشتریان عزیز و بزرگوار خواهید توانست به طریق همین سایت سفارشات گوناگون خود را به مرحله ثبت رسانید. نیز از سویی میتوانید به طریق برقراری تماس با کارشناسان مجموعه ضمن استعلام قیمت محصولات، سفارشات خود را بیان داشته و سپس پیگیری کنید. به این طریق خواهد بود که بدون هیچ گونه مشقت، به آنچه که نیاز دارید، دست خواهید یافت.

اجرای انواع پوشش کفپوش اپوکسی مخازن در سراسر کشور یکی از پر مخاطب ترین محصولات و خدمات فارکو میباشد

اپوکسی مخازن آب شرب

رنگ اپوکسی به خاطر دوام و مقاومت مناسب در برابر آب و رطوبت در مقایسه با دیگر پوشش‌های مشابه، کاربرد گسترده‌ای در مخازن آب آشامیدنی و لوله‌های آب دارد. این رنگ، بر پایه رزین اپوکسی پلی آمین بهداشتی، محصول دو جزیی محسوب میگردد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط