فروش و مشاوره : 88016860-021
کفپوش اپوکسی ورزشی

کفپوش ورزشی پلی یورتان

Rate this post

✔ کفپوش ورزشی پلی یورتان؛

سالن های ورزشی مِن جمله سالن هایی میباشند که کف آنها در طول دوره بهره برداری در موقعیت گوناگون واقع میشود.

ضمن سالن های ورزشی که روباز و بسته هستند، علاوه بر آنکه فضا میبایست بتواند موقعیت گوناگون محیطی را متحمل شود، میبایست بتواند بار وارده از سوی ورزشکاران را هم تحمل کند.

یکی از اساسی ترین بارهای وارد گردیده از سوی ورزشکاران، نیروی ضربه، خش گردیدن، نیروی اصطکاک سطوح میباشد.

کفپوش ورزشی پلی یورتان، میبایست به نوعی باشد که بتواند در برابر نیروهای ضربه ای ناشی از دوندگی از جانب ورزشکاران را به سهولت و طی مدّت زمان بهره برداری آن متحمل گردد.

این نیرو خواهد توانست در روند بهره برداری به دفعات متعدد به سطوح وارد آید. از این جهت چنانچه که سطح از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد، عملکرد آن زیر سؤالات بسیار خواهد رفت.

از جمله فعالیت های ورزشکاران به هنگام ورزش کردن، سُر خوردن برروی سطوح میباشد. )به عبارتی در بعضی ورزش ها الزامی و ضروری است.) به همین علّت در موقعیت هایی که سطح نیروی اصطکاک مورد نیاز را نتواند تحمل کند، پس از گذر مدّت زمانی دچار کش آمدگی خواهد شد.

▪ کاربردهای منوط بر کفپوش ورزشی پلی یورتان؛

کفپوش های ورزشی را میتوانیم به جهت کاربردهای گوناگونی که در سالن های ورزشی دارند، به انواع مختلفی قسم بندی نماییم. برای مثال؛

میتوان از کفپوش های اپوکسی ورزشی نیز پلی یورتان و یا پلی اورتان ورزشی، ضمن سالن های چند منظوره ورزشی بهره گرفت. نیز از سویی دِگر میتوان از کفپوش پلی یورتان و یا آنکه پلی اورتان تارتان در پیست های دو میدانی بهره گرفت. به طور قطع این قبیل از کفپوش ها خواهند توانست در برابر اقسام بارهای وارده از سوی ورزشکاران و موقعیت های جوی گوناگونی که امکان دارد در روند بهره برداری برای سطوح کف ایجاد شود، استحکام خویش را حفظ کنند. این موضوع برای پوشش های تارتان به شدّت قابل ملاحظه تر میباشد.

▪ مزایای گوناگون کفپوش های سالن ورزشی؛

کفپوش ورزشی پلی یورتان و کفپوش سالن ورزشی اپوکسی یا آنکه پلی اورتان حاوی استحکام بسیاری در برابر تنش ها و نیروهای وارده میباشند. استحکام کفپوش های ورزشی نیز در مقابل کفپوش های سنتی بیشتر است. این موضوعات در کنار خاصیت های زیر منجر به بهره گیری روز افزون و هرچه بالاتر از این گونه کفپوش ها میشود.

  • ضد خش بودن.
  • برخورداری از خود تراز شوندگی.
  • برخورداری از قابلیت انجام خط کشی برروی آن.

 

 

 

کفپوش ورزشی پلی یورتان مقاوم در مقابل سایش , عایق الکتریکی ، رطوبتی، حرارت و سوختگی و نیروهای دینامیکی و استاتیک، زیبا, شفاف, قابل شسـتشـو و بدون نیازبه درزانبسـاط،عدم جذب انواع آلودگی های محیطی، بالاترین میزان جذب ضربه ، امکان خط کشــی و طراحی،قابل اجرار روی تمامی سطوح فلزی، بتنی، سنگی، آسفالت، چوبی و نگهداری و ترمیم آسان، دارای اصطکاک بالا، قابلیت اجرا در فضـاهای باز و سرپوشیده، مقاوم در برابر اشعهUV و تنوع در ضخامت.

موارد مصرف کفپوش پلی یورتان ورزشی

اماکن تجاری، آموزشی ، تفریحی وویلاهایشخصــی ،سالنهایسرپوشیدهوروبازورزشی شامل کلیه ورزشهایتوپی وغیرتوپی ،استادیومهای ورزشی و جاده های سلامت و بازی کودکان.

نمونه کارهای کفپوش پلی یورتان ورزشی

فارکو فراز اندیشان راستین بیش از 100 ها نمونه کار در پروژه های داخلی و خارجی در زمینه پلی یورتان ورزشی انجام داده است