فروش و مشاوره : 88016860-021

پوشش پلی اوره

Rate this post

✔ کاربرد کفپوش پلی اوره چیست؟

پلی اوره از جمله فناوری های استفاده شده در صنایع ساختمانی میباشد که تحت عنوان پوشش، ضمن؛ سوله ها، شیروانی ها نیز ساختمان ها و… مورد استفاده قرار میگیرد و به شدّت کاربردی است.

این گونه از پوشش ها در کناره ی مقاومت بالای خود، بسیار هم انعطاف پذیر است.

منعطف بودن آن منجر شده است تا در برابر مواد شیمیایی دیگر، بسیار مورد توجه واقع شود. حال بهتر است جوانب گوناگون کفپوش پلی اوره را بررسی نماییم. لطفاً با ما تا پایان متن همراه گردید.

▪ کفپوش پلی اوره چیست!

پلی اوره در واقع گونه ای از الاستومر است.  این ماده در نتیجه ی واکنش پلی آمین و ایزوسیانات ایجاد میشود.

پلی اوره به عبارتی حاوی مقاومت حرارتی، شیمیایی، فیزیکی، میباشد که این خصوصیات منجر گشته است تا ماده ی نام برده شده، کاستی ها و کمبودهای دیگر پوشش های پلی یورتان را از بین ببرد.

نیز از سویی منجر به ایجاد پلیمر هایی با مقاومت بالا، مستحکم،  منعطف و سرعت بالا گردد.

چنانچه پلی اوره تعبیه گردیده، خالص باشد یکی از مرغوب ترین عایق های ساختمانی تلقّی خواهد شد.

حتی شما میتوانید به هنگام نیاز از کفپوش پلی اوره در کف ساختمان ها بهره گیرید. به عبارتی به علّت بافت و همچنین ترکیبات پلی اوره، این گونه پوشش برای کفپوش و یا آنکه پوشش های محافظتی در ساختمان ها، همانند؛ یک پوشش سفت، محکم و یکنواخت استفاده میشود.

همچنین پلی اوره به آسانی تمیز خواهد شد و با محیط زیست به خوبی سازگار است.

 

 

▪ برخی از مهم ترین ویژگی های کفپوش پلی اوره؛

 • دارای استحکام بسیاری است.
 • کاملاً ضد انفجار اجراء میشود.
 • آن نیز بسیار انعطاف پذیر است.
 • دارای مقاومت و دوام بسیار زیادی است.
 • نور خورشید را از خود عبور نخواهد داد.
 • بعد از عملیات اجراء سریعاً میتوانید از آن بهره گیرید.
 • حاوی مقاومت بسیار بالا در مقابل اشعه ی UV آب بند میباشد.
 • با سرعت تمام، بدون وجود هیچ گونه درز و به نوعی تماماً یکپارچه اجراء میشود.
 • ضمن دمای میان بیست الی صد و سی و پنج درجه سانتی گراد از قابلیت اجراء برخوردار است.
 • در مقابل پارگی، ضربه، سایش، ترک خوردگی و بسیاری عوامل دیگر، حاوی استحکام بسیار مطلوبی است.
 • بدون کاتالیزور است و واکنش پذیری بالایی از خود نمایان میسازد و نیز حاوی مقاومت شیمایی و فیزیکی خوبی است.

▪ با کاربردهای کفپوش پلی اوره بیشتر آشنا شوید؛

کفپوش پلی اوره ضمن صنایع گوناگونی کاربرد دارد که برخی از آنها عبارت است از؛

 • صنایع ساختمانی؛

پلی اوره در ساختمان در دنیای کفپوش ها واقع میشود. آن نیز به عنوان پوشش برای سازه های فولادی که آنها را در مقابل آتش سوزی، خوردگی، الکتریسیته عایق میکند. نیز از سویی تحت عنوان یک پوشش ضمن سازه های بتنی مورد بهره گیری واقع میشود.

 • صنایع نفت و پتروشیمی؛

ضمن صنعت نفت و پتروشیمی، از پلی اوره تحت عنوان پوششی درون مخازن نفتی، لوله های جا به جایی و تأسیسات پالایشگاه ها بهره گرفته میشود.

 • صنایع آب و فاضلاب؛

ضمن صنعت آب و فاضلاب از پلی اوره به منظور پوشش لوله های جا به جایی آب و مخازن بهره گرفته میشود.

 • صنایع نظامی؛

به علّت آنکه پلی اوره در مقابل جذب انرژی و نیز انفجار بسیار مستحکم است؛ از این جهت در صنایع نظامی هم مورد بهره گیری واقع میشود.

 • صنایع دریایی و کشتیرانی؛

ضمن صنایع دریایی و کشتیرانی تحت عنوان پوششی در ساخت زیر سطوح آب و گاهاً حتی در ساخت و ساز کشتی ها و اسکله از آن نهایت استفاده صورت میگیرد.

▪ اقسام گوناگون کفپوش پلی اوره؛

کفپوش های پلی اوره به دو قسم سرد و نیز گرم دسته بندی میگردد؛

از پلی اوره های سرد غالباً در راستای مصارف خانگی کارهای کوچک بهره گیری میشود. در این قبیل از پلی اوره ها، بعد از به اجراء رساندن پوشش، تقریباً سه الی چهار ساعت زمان نیاز خواهد بود، تا پلی اوره جا بیفتد. از سویی به جهت اجرای آن هم از وسیله های کار بسیار معمولی چون؛ غلتک، رول و… بهره گرفته میشود.

حال آنکه پلی اوره گرم در صنایع و به منظور بهره گیری تخصصی تر است. این گونه از پلی اوره ها در مقایسه با پلی اوره سرد، به منظور خشک شدن به زمان اندک تری نیاز خواهند داشت. همچنین برای اقسام پوشش های درونی و بیرونی میتوان از آن استفاده کرد. پلی اوره های گرم شامل ویژگی کشسانی بهتری است و به منظور اجرای آن میبایست از یک وسیله پاشش مخصوص که پلی اوره را تا دمای هفتاد الی هشتاد درجه گرم میکند، بهره گرفت.

▪ کفپوش های پلی اوره؛

کفپوش های پلی اوره، از جمله کاربردی ترین پوشش ها میباشد که از چند سال گذشته به وفور در صنایع ساخت و ساز از آن بهره گیری میشود. این گونه از کفپوش ها حاوی عایق حرارتی هستند و در مقابل نور خورشید نیز به شدّت مستحکم است. به عبارتی این قبیل از کفپوش ها حاوی مزایای بیشتری در برابر کفپوش های موجود در بطن بازار است. نیز از سویی ضد ضربه میباشد و حاوی قدرت نفوذ ناپذیری است و از نفوذ نمودن رطوبت و آب به درون کفپوش پیشگیری میکند.

 

 

 

پلی اوره آخرین نسل از پوشش های مقاوم و محافظتی در جهان می باشد. این پوشش ها مقاومت شیمیایی بالا( اسید، قلیا، مشتقات نفتی، باکتری)، مقاومت مکانیکی بالا( ضربه و نفوذ) ، انعطلاف پذیری، کشسانی و سختی را در خود جمع کرده است. این پوشش ها دوستدار محیط زیست بود و فاقد هرگونه حلال می باشند

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید