فروش و مشاوره : 88016860-021

مقالات اپوکسی

Rate this post

بهترین مقالات اپوکسی

یکی از بهترین روش هایی که برای انتخاب هوشمندانه اپوکسی لازم است خواندن مقاله اپوکسی میباشد

در ادامه با مقاله ای ISI درباره اپوکسی بیشتر بدانیم

پلی امید چیست ؟

یک ابر مولکول با تکرار واحدهای مرتبط با زنجیرهٔ آمید است. پلی آمید هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی رخ می‌دهد. نمونه‌هایی از پلی آمید طبیعی، پروتئین‌ها (پشم و ابریشم) هستند. پلی آمید مصنوعی می‌تواند از طریق پلیمریزاسیون مرحله رشد یا سنتز فاز جامد مواد مانند نایلون، آرامیدها و پلی سدیم (آسپارتات) ساخته شود. پلی آمید مصنوعی معمولاً در پارچه، بکار رفته در خودرو، فرش، موکت و لباس‌های ورزشی به علت دوام بالا و قدرت خود استفاده می‌شود. صنعت حمل و نقل مصرف‌کننده عمده پلی آمید می‌باشد. علاوه بر آن در ابزار پزشکی، لوازم الکتریکی و بلبرینگ ها کاربرد دارد.

تاریخچه اپوکسی را بیشتر بدانیم

در سال 1934 پل شلاک آلمانی اولین پژوهشگری بود که موفق به سنتز رزین اپوکسی شد و اختراع را به نام خود ثبت نمود.

کاشف بیسفنول آ دکتر پیر کاستان از سوئیس بود که در سال 1938 میلادی این اختراع را ثبت نمود. این اختراع را کمپانی سیبا ciba ثبت کرد که تبدیل به یکی از سه تولیدکننده بزرگ اپوکسی در دنیا شد.

اما رزین اپوکسی به شکل امروزی در سال 1946 میلادی از ترکیب اپی کلروهیدرین و بیسفنول آ توسط سیلوان اوون گرینلی (Sylvan Greenlee) از کمپانی دوو-رینولدز evoe-Reynolds  سنتز و ثبت اختراع شد

این کمپانی بعدها توسط کمپانی مواد شیمیایی شِل shell خریداری شد و بعد از چند بار دست به دست شدن؛ هم اکنون بخشی از شرکت هگزیون Hexion Inc آمریکا است.

این شرکت در دهه 90 میلادی دستخوش مشکلات داخلی گشت و به کمپانی هانتسمن Huntsman آمریکا واگذار شد. خلاصه هم اکنون کفپوش اپوکسی سراسر دنیا را فرا گرفته و جزء محبوب ترین پوشش های کاربردی در ایران و جهان میباشد.