فروش و مشاوره : 88016860-021

عایق پلی یورتان شفاف

Rate this post

رزین پلی اورتان (رزین پلی یورتان) ماده ای چسبناک و غیر قابل حل در آب است که تحت شرایط خاصی سخت می شود. این ماده دارای دو منشا طبیعی و مصنوعی است. شیره گیاه کاج که دارای بوی تندی است نمونه ای از رزین های طبیعی است که با گذر زمان سخت تر می شود.

رزین های مصنوعی همان  پلیمرهای با ویسکوزیته ی بالا هستند که طیف وسیعی از مواد چسبنده را تشکیل می دهند که می توان به رزین های پر کاربردی همچون اوره فرمالدهید، فنل فرمالدهید، کفپوش اپوکسی، پلی استر، کفپوش ورزشی پلی یورتان و … اشاره کرد.

رزین پلی اورتان (Polyurethane resin) کوپلیمر حاصل از ترکیب پلی اول ها و ایزوسیانات است. پیوند یورتانی حاصل واکنش افزایشی گروه ایزوسیانات با ترکیب دارای هیدروژن فعال است. این رزین در انواع مختلفی همچون فوم های نرم، فوم های سخت، الاستومرها، ترموپلاستیک الاستومرها، رزین، رنگ، پوشش و… در دنیا شناخته شده است.
مشخصات رزین پلی یورتان

آنچه موجب محبوبیت این رزین اپوکسی شده است چسبندگی و قابلیت ارتجاعی بالای آن است. انطباق بالای این رزین سبب کاربردی شدن آن در هر شرایطی شده است. از جمله موارد مصرف آن می توان به پوشش ها، الیاف ها، فیلم ها و فلزات اشاره کرد. مشخصات کلی این رزین را می توان به صورت زیر بیان کرد:

۱- چسبندگی عالی به سطح مورد نظر

۲- قابلیت بالای ارتجاعی فیلم

۳- مقاومت بالا به سایش، ضربه و ترک خوردگی

۴- مقاومت بالا در برابر عوامل مخرب جوی مانند UV خورشید و باران اسیدی

۵- غیر سمی بودن

۶- مقاومت بالا در دامنه وسیع دمایی

محصول مرتبط: رزین اپوکسی پارکینگ